Jet Plazma Lift

Jet Plazma Lift Nedir?

Yeni nesil güvenilir bir cihaz olan Jett Plazma ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Sıkılaştırma işlemi olarak da bilinmesi ile aynı zamanda göz kapağı estetiğinde de tercih edilir. Ameliyatsız bir işlem olan göz kapağı estetiği ile anesteziden korkan kişiler rahatlıkla yaşadıkları sarkıklıktan kurtulabilirler.

Göz kapağı dışında yüzde ve vücutta kırışıklık olan bölgelerde kullanılabilir. İşlemden sonra bir süre su değmemesi gerekir, en az 50 faktör güneş kremi kullanılır ve oluşan kabukların kendiliğinden 7-10 gün içinde kendiliğinden iyileşmesi beklenir.

Diğerleri katı, sıvı ve gaz iken, plazma maddenin dördüncü halidir. Plazma halinde iken madde iyonlaştırılmış gaz halini alır. Bu üç madde halinin aksine dünyada plazma yaygın değildir. Bunu yıldırım çarpması olarak gözlemleyebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği

Yapay olarak plazma, enerjiyi sürekli gaz halindeki maddeye dönüştürerek üretilebilir. Jett Plasma Lift Medical DC uyumu sayesinde yalnızca 0,1mm2 kıvılcımların boşalımıyla plazma enerjisini kullanır.


Doğru akım ve alternatif akım cihazının kıvılcım boyutundaki fark çok nettir. Doğru akım çok ince bir çizgi halinde ve kuvvetle derinin içine işleyerek doğrudan hücre üzerine etki ederken alternatif akım 4mm çapında fakat epiderm yüzeyinde kalan yanıklar oluşturur.


Doğru akımla epiderm geçilerek alt katmanlarda hedef hücreler geçici plazma hali sonrası yok olur ve kısa zamanda yerini yenileri alır ve görünümde uzun süre kalıcı bir iyileşme ve gençleşme olur.